PULSAR TESTER SZCZELNOŚCI 400 ml

PULSAR

k205y
Dostępny
18,13 zł
Brutto do dwóch dni roboczych

Termin realizacji
Wysyłka w 24H
Realizacja zamówienia
2 dni

Sposób płatności
Szybkie płatności
Przelew tradycyjny
34,00 PLN
Płatność za pobraniem
44,00 PLN

POJEMNOŚĆ: 400ml

Tester szczelności do wszystkich mediów gazowych.

Jest to profesjonalny środek do badania szczelności ciśnieniowych instalacji gazowych jak również instalacji LPG w samochodach.

WŁAŚCIWOŚCI:

PULSAR TESTER SZCZELNOŚCI skuteczny jest do wszystkich mediów gazowych i na każdy rodzaj powierzchni. Środek jest niepalny, biodegradowalny. Posiada atest INiG (Instytut Nafty i Gazu).
Aerozol 400 ml jest pakowany w nowoczesny sposób. Wewnątrz puszki znajduje się specjalny worek. Medium kontrolne znajduje się w worku, a gaz pędny zajmuje przestrzeń między workiem a ściankami puszki (ściska worek). Dzięki takiemu rozwiązaniu aerozol może pracować prawidłowo w każdej pozycji i zawartość aerozolu zawsze można wykorzystać do końca. Gaz pędny w tym rozwiązaniu nie opuszcza aerozolu i nie ma kontaktu z cieczą zasadniczą. Jego ilość jest znacznie mniejsza niż w konwencjonalnym aerozolu więc w puszce jest więcej medium zasadniczego. Opakowanie 400 ml z "workiem" zawiera tyle samo substancji czynnej co zwykły aerozol 750 ml. Takie rozwiązanie zostało przetestowane i jest używane do pakowania aerozoli, które są używane w trudnych warunkach np. przy braku grawitacji na stacjach orbitalnych.

ZASTOSOWANIE:

Przeznaczeniem preparatu jest sprawdzanie szczelności w ciśnieniowych instalacjach wszelkich gazów palnych, gazów technicznych, instalacjach sprężonego powietrza oraz samochodowych układach paliwowych LPG. Preparat nanieść na testowane złącze poprzez rurkę dozującą z odległości 2 – 4 cm. W miejscu nieszczelności pojawią się bańki i pęcherze. Po użyciu testera powierzchnie zwilżone nie wymagają żadnych zabiegów czyszczących, ponieważ po krótkim czasie piana zanika przemieniając się w ciecz, która z kolei odparowuje nie powodując korozji powierzchni testowanych.

SPOSÓB UŻYCIA:

Zawór wypływowy 360° w opakowaniu 400 ml pozwala na dowolne położenie pojemnika przy dawkowaniu piany. W tej wersji substancja czynna zapakowana jest w worek, który znajduje się dodatkowo w puszce aerozolowej. Pomiędzy Workiem a puszką znajduje się gaz pędny, który ściska worek z glikolem propylenowym. W ten sposób gaz pędny zawsze pozostaje w puszce. W każdej pozycji puszki i dyszy z rurką dozującą podawanie czynnika jest niezawodne. Opakowanie opróżnia się zawsze w 100%. Taki sposób pakowania substancji został przetestowany w trakcie lotów kosmicznych. Zaleca się dozowanie piany przez rurkę dozującą, wówczas uzyskuje się najlepsze właściwości piany do punktowego nakładania na miejsca testowane. Bez rurki dozującej uzyskuje się pianę rozpyloną, która może być wykorzystana jedynie jako mini gaśnica.

PARAMETRY:

Kolor: bezbarwny
Gęstość: 1,04 g/cm3
Punkt zapłonu: +107°C
Temperatura wrzenia: ok. +188°C
Temperatura topnienia: -59°C
Zawartość rozpuszczalników: brak
Zakres temperatur pracy: -20°C do +50°C
Trwałość piany: ok. 3 min
Trwałość w oryginalnym opakowaniu: 18 m-cy
Gaz wypełniający: sprężone powietrze

DODATKOWE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ W KARCIE PRODUKTU W ZAŁĄCZNIKU

31 Przedmioty

Informujemy, iż aby korzystać z naszego serwisu należy zapoznać się i zaakceptować treść Polityki Prywatności (RODO 2018).